כותרת
> C;
1/1
אורח חיים

צילום הוא אומנות בפני עצמה.

ירכא אורח חייםפורסם: 10.08.20 , 13:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כל אחד שתופס מצלמה ועובר קורס מזורז יכול להפוך להיות צלם, אבל זה לא אומר שכל אחד שמחזיק מצלמה באמת יודע מה הוא עושה, צילום הוא אומנות בפני עצמה.
בימינו, התחום הפך להיות במה של צלמים חדשים, ותיקים, צעירים ומבוגרים שברובם מחפשים פרנסה, הבמה הזאת לא מפותחת מספיק והרבה פעמים מרוב שיש המון צלמים המקצוע נתפס בעיני לקוחות פוטנציאלים למקצוע בו מחפשים רק לעשות כסף.
להחזיק מצלמה כל אחד יכול, ובימינו מאוד פשוט לצלם תמונות ולעצב אותם עצמאית בעזרת אפליקציות שונות שמורידים בקלות מהחנות בטלפון החכם, אבל עדיין כאשר רוצים להיעזר בצלם מקצועי מחפשים אחר מי שידע לעשות את המעבר לידע שלנו, ויביא את התמונות האיכותיות ביותר.
לצערנו הרב, הרבה צלמים בימינו מחפשים רק להרוויח כסף ולא תמיד התשלום שווה את מידת ההשקעה שהצלם נותן בחזרה. לקוחות רבים מספרים לנו על מקרים בהם סמכו על צלם חובבן, או על צלמים שדרשו תשלום נמוך או סביר אך במבחן התוצאה כמות התמונות, חוסר הסינון בין תמונות איכותיות למטושטשות, הגשה מסורבלת ותמונות רבות ללא עריכה מוקפדת גרמו לתשלום להיראות יקר אף יותר מכמה שהם שילמו, עצם האי נעימות ועוגמת הנפש. הרבה פעמים הצלמים עצמם נתקלים בחוסר זמן או חשק להתעסק בכל התמונות בקפידה כי כמות העבודה גדולה עליהם, או שיש לחץ מצד אירועים נוספים שהם צריכים לצלם ולעבד מן הצד, במיוחד בתקופות בהם הפרנסה חשובה במיוחד, ואין איך לכסות את התשלומים של חיי היום יום.

כאשר מתייחסים לעבודת הצלם כאל אומנות מבינים שלא מספיק צלם עם ציוד יקר ואיכותי, חשוב לקבל שירות מקצועי ואדם בעל זווית ראייה מיוחדת שקולט את התמונות הפוטנציאליות שימשכו תשומת לב ויגרמו לשביעות רצון מצד הלקוח. קשה למצוא אדם כזה, ולכן חשוב לבדוק לפני השיחה הראשונה את תיק העבודות של הצלם ולוודא שאכן מה שהוא מציג מראה את העבודה שתתקבל לאחר סגירת העסקה מולו.
אנחנו מאמינים כי צילום הוא אומנות בפני עצמה, חייבים לקלוט את הזווית המדויקת, חייבים להסתובב בשטח ולצלם כמה שיותר תמונות מגוונות, שונות שיקלעו לכל טעם.
הרבה פעמים תמונות הופכות למוצלחות כי הן צולמו ברגעים טבעיים, צלם טוב יודע להיטמע בסביבה ולהיות כחלק ממנה, להיות חלק מהאורחים שלכם, חלק משמעותי מהאירוע שלכם.
אומן הצילום יהיה מי שידע לעבד את התמונות ולהוציא מהן את המקסימום ויגיש לכם תמונות צבעוניות, בעלות עריכה מוקפדת, אומן צילום לא ישאיר לכם את עבודת הסינון השחורה, הוא יסנן את התמונות הלא טובות ויעניק לכם את התמונות הטובות ביותר, ומלכתחילה באמצעות המקצועיות שלו ידע לצלם תמונות ברמה גבוהה.

יש מספר סוגי צילום בהם אנחנו אוהבים להתמקד ולתת מעל ומעבר ללקוחות שלנו במטרה להמשיך לדבוק באמונה כי צילום הוא אומנות, נכון שמדובר בפרנסה אבל מדובר גם בשביעות רצון של הלקוחות והשם הטוב שלנו. שם טוב נוצר מעבודה טובה, ופרנסה מגיעה מהשקעה ועבודה קשה, ואז המקום שלנו שמור לנו לטווח הארוך בתחום ולא לתקופה קצרה, אלא כמקצוע לחיים, ולא עבודה זמנית.
אנחנו חושבים שזאת גישה שאתם צריכים לחפש אצל הצלם אותו אתם בוחרים למשימה הגדולה, רצון לספק את הסחורה הטובה ביותר וחשיבה לטווח הארוך.

צילום תיעודי, הוא סגנון צילום שנראה פשוט לעין אבל הוא הכי מסובך לצילום, בצילום אומנותי מצלמים את הסביבה הקיימת ואת המתרחש באירוע. כאשר חברת צילום צריכה לצלם צילום תיעודי הצלמים חייבים להיות עם הבנה של מורכבות הסביבה וראייה מרחבית כדי לא להפסיד אף רגע מן האירוע.
התמונות שתקבלו מהאירוע יכילו את כל מה שקרה והיה במהלך האירוע, ולכן על הצלם להסתוות ולצלם את הרגעים החשובים, הרגעים המרגשים והרגעים המפתיעים ברגע האמת מבלי לפספס אף דבר.
חשוב מאוד שהצילום לא יהיה רובוטי, כי כל אחד יכול פשוט ללחוץ על כפתור המצלמה ולצלם אין ספור תמונות שנראות אותו הדבר, לכן חשוב לשים לב שהתמונות יוצאות מגוונות ויוכלו לשרת את הלקוח לכל מטרה לשמה החברה הוזמנה לאירוע.
צלם שמזמינים לצילום תיעודי חייב להיות צלם מנוסה בתחום, צלם שיודע לתפוס כל רגע, ולנבא מה הרגע הבא, צלם שלא מסתבך עם המצלמה ויודע לקחת חלק פעיל מהאירוע.

צילום אומנותי לעומת זאת, הוא סגנון צילום בו חשוב מאוד לשלב בתמונות תחכום והבנה של השטח.
כאשר מצלמים סיטואציה מסוימת אפשר לצלם אותה בהרבה דרכים, מזוויות שונות, למעלה , למטה, מהצד ואפילו מהרצפה, התמונות חייבות להישאר פשוטות אך עדיין להכיל עניין, מדובר בתמונות שקורות בלהט הרגע ביצירתיות מופתית מצד הצלם, ולכן הצלם חייב להיות מנוסה בתחום.
צלם אומנותי הוא אומן שיודע להבחין אילו תמונות יהיו מעניינות ויכילו את הצבעים הנכונים, כשכל סיטואציה מצולמת מכל זווית ובכל דרך, כדי שהתמונות יהיו כמה שיותר שונות אחת מהשנייה אך מוסיפות עניין ממש כמו בתערוכה שאליה נלך במוזיאון, כל צלם מביא לתערוכה שלו את מה שיש לו לומר באמצעות הצילום, גם כאן כאשרר מזמינים צילום אומנותי יש לצלם המון מקום לביטוי כדי להבטיח לכם תוצאות שידהימו את הסובבים אתכם.

עבודת הצלם לא מסתיימת בצילום, היא ממשיכה בבחירת התמונות הטובות ביותר אותם מגישים ללקוח, וממשיכה בעיבוד ממושך של התמונות עד לתוצאה הטובה ביותר- לא ערוכות יותר מידי אבל עדיין מושכות את העין ונראות מקצועיות. כאשר מזמינים
צלם לאירוע קטן מצפים לתמונות ברמה גבוהה ולכן חייבים לקבל תמונות ערוכות ומוקפדות.
העריכה חייבת לבוא לידי ביטוי ממשחק בצבעים המופיעים בתמונות, ועד לאפקטים משמעותיים שישנו את הכוונה של התמונה ויעזרו להעביר תחושות, למשל: תמונה בגוונים אפורים תראה עצובה, כשתמונה צבעונית תעביר את תחושת השמחה שבתמונה.
לפעמים דמויות מסוימות יוצאות בולטות יותר מדמויות אחרות בתמונה וכדי למנוע הדגשה כזאת יש לשחק עם הצבעים בתמונה ולשנות את העיצוב שלה, זה יכול לקחת זמן אבל בתוצאה לא ישימו לב שהיה שינוי כזה וזה מה שנהדר. כל עריכה שעוברת הינה עריכה מקצועית, בין אם מדובר בעבודה על טמפרטורת התמונה, ובין אם מדובר בשילוב של מספר אפקטים.
כאשר מקבלים את התוצרים מרגישים ומבינים שהצלם באמת השקיע זמן בעריכה, בעיבוד ובחשיבה קדימה.

אנחנו ממליצים לכם תמיד לוודא שחברת הצילום מתאימה לכם, ולכן אנחנו נשמח שתצפו בגלריות שלנו שמכילות תמונות מגוונות מאירועים שונים, אנחנו נשמח לענות על שאלות בטלפון שלנו, צרו אתנו קשר בהקדם, מבטיחים לכם שלא תתחרטו, אחרי הכל צילום זו אומנות ואנחנו אומנים.


אולי יעניין אותך גם