כותרת
> C;
1/1
חינוך

בצפון : נגיף הקורונה מינף המהלך להתאמת לימודי ביולוגיה ומדעים לאתגרי המחר בעולם משתנה

ירכא חינוךפורסם: 11.03.20 , 11:02ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

' המאבק להדברת נגיף הקורונה ולמציאת חיסון יעיל נגדו הוא גורם מניע שבין היתר מינף והעצים את המהלך להתאמת לימודי המדעים לשלושת צירי הלמידה: ידע, מיומנויות וערכים , במסגרת החשיבה

להתאמת הלמידה לאתגרי המחר בעולם משתנה' .

כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , הבוקר .

המטרה: להעמיק את החקר והחשיבה המדעית, את משמעות החשיבה הביקורתית, ואת האופן שבו משפיע המדע על חיי היומיום שלנו מציין דובר המחוז , דויד גורלי .

למידת המדעים, במערכת החינוך, היא למידת שכבות שמתחילה בגילאים הצעירים, בלמידה על גוף האדם, על הצמחים ועל בעלי חיים. בהמשך מתוודעים התלמידים לעולם החומרים ובכלל זה תנועה ואנרגיה, חלקם ממשיכים ונבחנים במדעים ברמה מוגברת ואחרים ממשיכים גם למסלולי הטכנולוגיה.

בשנת הלימודים הקודמת, כחלק מהתכנית הלאומית לקידום המדעים בישראל, נרשם הישג במספר התלמידים שניגשו לבגרויות ברמת 5 יחידות: בפיזיקה נוספו עוד 958 תלמידים, בכימיה נוספו 1,200 וביולוגיה נוספו עוד 777.מאות מאלה הם תלמידים מעכו , נהריה , מעלות , ירכא , משגב , כרמיאל והגולן .

בנוסף, המשרד משפץ ומצייד את מעבדות בתי הספר, מוסיף שעות תגבור, מקיים סיורי תלמידים באוניברסיטאות ומעמיק את הלמידה ההתנסותית.

בשנה האחרונה צוידו 240 מעבדות מדע וטכנולוגיה, 80 מעבדות כימיה, 150 מעבדות פיזיקה ו-35 מעבדות ביולוגיה. בשנים הבאות יצוידו עוד מאות מעבדות, בכל רחבי הארץ.

אולי יעניין אותך גם
בני הנוער יוצאים מהזום ועושים טוב לחקלאות - ביחד!
המשפחות שמעניקות רשת ביטחון והגנה לילדים במצבי סיכון
קורונה בצפון : מוסדות החינוך הונחו להקפיד על שגרת לימודים מהודקת שתמציתה : מניעה ודחייה , ככל שניתן , של המשך התפרצות הנגיף
בצפון : נגיף הקורונה מינף המהלך להתאמת לימודי ביולוגיה ומדעים לאתגרי המחר בעולם משתנה
בצפון : קורונה וטכנולוגיה הגבירו מתן תמיכה וחיזוק ללמידה מרחוק
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון ביקרו היום במערכת החינוך בג'וליס
בצפון : גולן , קצרין , נהריה , כרמיאל והדרוזים :תרגיל חירום מחוזי במיתאר ירי טילים , למידה מרחוק ותירגול צוותי חירום מוסדיים
בצפון : מחדשים ומציידים מעבדות בית ספריות ביסודי , בחט''ב ובחט''ע
מנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב העניק אות הוקרה והצטיינות לחמש מורות לאנגלית ממחוז צפון מכלל