כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

איך הכי נכון לבחור עורך דין?

ירכא חוק ומשפטפורסם: 14.04.23 , 09:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עורך דין הוא איש מקצוע מיוחד שבקיא ברזי החוק ומתמחה בתחום ספציפי או בכמה תחומים שמשיקים זה לזה. הוא יהיה מי שמוסמך ללוות את הלקוחות שלו בתהליכים מול בית משפט, בין אם הם אלה התובעים ובין אם הם אלה הנתבעים. חשוב מאד שלא לבצע שום פעולה משפטית ללא ליווי צמוד של עורך דין. אז איך יודעים אל מי לפנות?

ההתמחויות השונות של עורכי דין

לכל אחד או אחת יש לא מעט חברים או מכרים שהם עורכי דין. בתת מודע לפעמים חושבים או מרגישים שטוב שהם נמצאים בסביבה ואפשר יהיה לפנות אליהם ולשאול שאלות. זה יכול אולי לתת איזושהי הכוונה ראשונית אך לא תמיד מעבר לכך. עורכי דין מתמחים בתחומים ספציפיים ובתחומים אלה הם מוסמכים ומורשים להציע שירותי ייעוץ וליווי. עורך דין מקצועי וישר לא יקבל על עצמו ליווי, ייעוץ או אפילו חתימה עח מסמך במידה ואין מדובר בתחום הספציפי שהוא מתמחה בו או באחד מהתחומים האלה. עו"ד יואב רונקין למשל מציע מגוון שירותים בתחומי הביטוח, תביעות ונזקי גוף, תאונות דרכים או תאונות שקשורות למקום העבודה, נושאים שקשורים לדיני עבודה ועוד. כאשר פונים אל עורך דין חשוב לבדוק איתו או לוודא שהוא אכן מציע שירותים בתחום הדרוש.

איך מתחיל הבירור בנוגע לפנייה אל עורך דין?

חשוב מאד להבין שההמלצה הגורפת היא לפנות אל עורך דין ללא דיחוי כאשר מתבהר מקרה שבו יתכן ויהיה צורך בייעוץ או ליווי משפטי. מקרה כזה יכול להיות בחירה להישפט כאשר מקבלים הביתה דו"ח תנועה, גילוי על עוול שנעשה כלפי אדם מסוים והוא ירצה לתבוע בגינו או כמובן מצב שבו כבר הוגשה תביעה כנד אדם זה או אחר והוא רוצה שיהיה לצדו עורך דין שיגן עליו וייצג אותו בדיונים או בבית המשפט. כאשר קורה אחד מהמקרים האלה צריך להבין באיזה עניין או נושא מדובר ולחפש עורך דין שעוסק בתחום זה. ברוב המקרים יצירת הקשר הראשונית מתבצעת דרך הטלפון, כאשר בשיחה הפונה יתאר במה מדובר ויקבל את התשובה האם עורך הדין או המשרד אכן יכולים לטפל במקרה הזה. השלב הבא יהיה להיפגש ולהציג מסמכים, עדויות או כל מה שיש בידיו של הלקוח ועורך הדין יכול לעשות בו שימוש לצורך הליווי או הכנת הייעוץ.

למה לשים לב כשמחפשים עורך דין

אין זה מספיק למצוא עורך דין שעוסק בתחום הדרוש. חשוב מאד להיפגש, להרגיש את יחסי האנוש ואת התקשורת עם עורך הדין ובעיקר לשמוע ממנו על הצלחות שלו בתחום ועל ניסיון שיש לו בליווי מקרים דומים לזה שפונים אליו בגינו. במידה ויש מישהו קרוב מהסביבה החברתית ששכר ליווי או ייעוץ של עורך דין בתחום זהה או דומה אפשר וכדאי לשמוע ממנו גם פידבקים על התהליך וגם, כמובן, המלצות על אנשי מקצוע שיצא לו לעבוד איתם. עו"ד יואב רונקין בעל ניסיון רב במגוון התחומים שהוא עוסק בהם וניסיון זה מעניק לו יתרון גדול לעומת לא מעט קולגות בתחום. הוא יידע בדיוק איך לגשת לכל מקרה שמגיע לפתחו וימצא את האסטרטגיה הנכונה והמתאימה להתמודד.

החשיבות של ליווי מקצועי

לא משנה התחום או הנושא אשר בגינו מחפשים ליווי של עורך דין, מה שחשוב באמת זה לא להעלות על הדעת בכלל להתמודד עם התהליך ועם ההשלכות שלו לבד, ללא עורך דין. אנשים רבים מנסים לחסוך לעצמם הוצאות כספיות וחושבים שיוכלו לייצג את עצמם ולהגיע אל דיון בבית משפט ללא ליווי וייצוג של עורך דין מנוסה ומיומן ומגלים שהייתה זו טעות גדולה. השפה המקצועית, ההשלכות והמשמעויות של כל פעולה שקורית - את כל אלה אנשים מן היישוב לא יכולים לדעת או לחזות וכאן בדיוק ייכנס לתמונה היתרון הגדול של שכירת השירותים המקצועיים של עורך דין מנוסה ומיומן שמכיר את הדרך שבה מערכת המשפט מתנהלת. ללא הליווי המקצועי התוצאות או ההשלכות יכולות להיות הרות גורל, שלא לומר הרסניות עבור הלקוח ולכן חשוב מאד לקחת את הזמן כדי למצוא את עורך הדין המתאים ביותר שילווה את המקרה וישיג את התוצאות הטובות ביותר.

קרדיט תמונה: freepik